Jaki jest koszt stworzenia aplikacji,

czyli z czym powinienem się liczyć?

Niezwykle trudne jest jednoznaczne określenie, jakim budżetem należy dysponować w celu stworzenia aplikacji. W kosztach należy uwzględnić specyfikację, prototyp aplikacji, oprawę graficzną, implementację wszystkich komponentów, testy wewnętrzne, testy akceptacyjne jak i wdrożenie aplikacji. Sprawia to, że widełki cenowe wydania aplikacji są bardzo szerokie. Mogą zaczynać się już na poziomie kilku tysięcy złotych i sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych. Jeżeli planujemy uwzględnić długoterminowe utrzymanie oraz wsparcie, koszty te jeszcze urosną. W Together zapłacisz za faktyczny zakres pracy w oparciu o stawkę godzinową. Rozliczamy jedynie przepracowane godziny dotyczące projektu. W celu optymalizacji kosztów będziemy starali się, wspólnie z Tobą, wypracować jak najlepsze rozwiązanie. Związane jest to z tym, że nie preferujemy nadmiarowych rzeczy, które potrafią skutecznie ograniczyć fun z kreatywnego procesu, jakim jest tworzenie czegoś fajnego - Twojej aplikacji. W celu zobrazowania sobie kosztów, jakie niesie za sobą stworzenie aplikacji, należy odpowiedzieć sobie na kilka pytań.
1
Koniecznie należy, drobiazgowo pochylić się nad funkcjonalnościami aplikacji. Powinniśmy określić jak bardzo rozbudowany będzie projekt. Ważne aby zaplanować: sposoby rejestracji profilu użytkownika i system logowania, ew. metody płatności, czy i ile modeli 3D będzie wymagała aplikacja, zdefiniować usługi, oraz czy trzeba będzie integrować aplikację z istniejącymi systemami takimi jak np. Google Maps i wybrać dodatkowe ustawienia dla każdego użytkownika. Ilość elementów aplikacji oraz czas jaki poświęcimy na jej stworzenie w dużej mierze odpowiadać będzie za koszt jej wydania.
2
Nie mniej istotnym aspektem jest to na jaki system operacyjny dedykowany jest aplikacja. Czy będzie to Android, iOS a może oba, to ważne pytanie, na które trzeba sobie odpowiedzieć. Może potrzebujesz aplikacji na gogle VR, w tym wypadku trzeba będzie również wybrać odpowiednie podejście i zainwestować odpowiednią ilość czasu.
3
Zastanów się czy system powinien być przez kogoś nadzorowany - w wielu przypadkach tak właśnie będzie. Wiąże się to z koniecznością stworzenia panelu administracyjnego. Taki panel może być rozwiązaniem ograniczającym się do publikowania nowych treści. Możesz jednak wykorzystać go zdecydowanie szerzej, w przypadku jakichkolwiek problemów może spełniać rolę, swego rodzaju, mediatora między w kontakcie z użytkownikami. Prawdę mówiąc taki panel może funkcjonować jako system kontrolujący niemal każdy aspekt w obrębie Twojej aplikacji. Zarządzanie treściami, panel administracyjny, forma komunikacji z użytkownikami - to pytanie, na które powinieneś sobie odpowiedzieć, jest to ważny element zarówno z punktu widzenia życia projektu jak również jego wyceny.
4
Zewnętrzna komunikacja lub system działający jedynie w obrębie urządzeń użytkowników. Czyli serwery i bazy danych. Już na początku powinieneś się nad tym zastanowić. Jest to temat bardziej złożony i skomplikowany. Choć dla większości wystarczy prosty system nie dla każdego projektu jest on niezbędny. Jeżeli Twoja aplikacja nie wymaga tworzenia kont użytkowników, nie potrzebna jest rozbudowana infrastruktura serwerowa. Kiedy wiesz jednak/planujesz wielu użytkowników, którzy będą aktywni to istotnym jest rozważenie różnego rodzaju rozwiązań chmurowych. Mogą one generować dodatkowe koszty - wszystko zależy od niezbędnych usług oraz obciążenia jakie mogą generować.

Chcesz znać dokładną wycenę? 

Daj nam znać, a my odezwiemy się do Ciebie.

Skontaktuj się z nami